Otváracie hodiny

nonstop

Infolinka

+36 1 296 7000

Varšava

Medzinárodné letisko Ferenca Liszta Budapešť je najväčšie a najvýznamnejšie letisko v Maďarsku. Leží na okraji mesta Budapešť.

Popis destinácie

Varšava je hlavným mestom Poľska a zároveň najväčším mestom v krajine. S bohatou históriou, kultúrou a živým mestským životom ponúka mnoho dôvodov na návštevu. Tu sú niektoré charakteristiky Varšavy:

  1. Historické pamiatky: Varšava bola postavená na základoch starého mesta počas obnovy po druhej svetovej vojne. Medzi historické pamiatky patrí Kráľovský zámok, Staré Mesto a Kráľovská cesta.
  2. Kultúrne podujatia: Mesto je domovom mnohých múzeí, galérií a divadiel. Kultúrne podujatia, festivaly a koncerty prispievajú k bohatej umeleckej atmosfére Varšavy.
  3. Živý život: Varšava je pulzujúcim mestom so živým nočným životom, reštauráciami, kaviarňami a obchodmi. Môžete prechádzať modernými časťami mesta, ako je napríklad Šródmieście, a zažívať jeho dynamickú energiu.
  4. Parky a zelené plochy: Mesto disponuje mnohými parkami a záhradami, vrátane Lazienki Park a Łazienki Królewskie, kde môžete relaxovať a uniknúť od ruchu veľkomesta.

Varšava je fascinujúcim spojením histórie a moderného života, čo robí z nej zaujímavú destináciu pre cestovateľov.

Varšava