Otváracie hodiny

nonstop

Infolinka

+36 1 296 7000

Barcelona

Medzinárodné letisko Ferenca Liszta Budapešť je najväčšie a najvýznamnejšie letisko v Maďarsku. Leží na okraji mesta Budapešť.

Popis destinácie

Barcelona je jedno z najpopulárnejších a najdynamickýchších miest v Španielsku, nachádzajúce sa na východnom pobreží Katalánska. Mesto je známe svojou úchvatnou architektúrou, umením, plážami a bohatou kultúrou.

Jednou z najvýraznejších charakteristík Barcelony je architektúra vytvorená Antoniom Gaudím, ktorý prispel k unikátnemu vzhľadu mesta. Sagrada Família, Park Güell, Casa Batlló a Casa Milà (La Pedrera) sú len niektoré z jeho ikonických diel, ktoré privádzajú návštevníkov z celého sveta.

La Rambla je slávna bulvár, ktorá prechádza cez stred mesta a ponúka obchody, reštaurácie, pouličných umelcov a živý nočný život. Staré Mesto Barri Gòtic (Gotická štvrť) je ďalšou atraktívnou oblasťou s úzkymi uličkami, historickými pamiatkami a živými námestiami.

Olympijský park Montjuïc, vytvorený pre letné olympijské hry v roku 1992, poskytuje nádherný výhľad na mesto a je miestom pre rekreáciu a kultúrne podujatia. Barcelona je tiež domovom k futbalovému klubu FC Barcelona, ​​a návšteva štadióna Camp Nou je pre mnohých fanúšikov nevyhnutná.

Pláže v Barcelone, vrátane populárnej Barceloneta, poskytujú ideálny odpočinok pri mori a rôzne možnosti na vodné športy. Španielska kuchyňa je ďalším lákadlom mesta, pričom tapas, paella a katalánske špeciality môžete ochutnať v mnohých reštauráciách a tapas baroch.

Kultúrne bohatá Barcelona tiež hostí mnohé múzeá, galérie a hudobné podujatia. Mesto má živú atmosféru a je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú kombináciu histórie, umenia, pláží a dobrej kuchyne.

Barcelona