Otváracie hodiny

nonstop

Infolinka

+36 1 296 7000

Atény

Medzinárodné letisko Ferenca Liszta Budapešť je najväčšie a najvýznamnejšie letisko v Maďarsku. Leží na okraji mesta Budapešť.

Popis destinácie

Atény sú hlavným mestom Grécka a jedným z najstarších miest na svete, s bohatou históriou a významným kultúrnym dedičstvom. Mesto sa nachádza v južnej časti Grécka a leží na poloostrove Attica, pri pobreží Egejského mora.

Atény boli v antike dôležitým centrom gréckej civilizácie a sú známe ako miesto, kde sa narodili a rozvinuli mnohé základy západnej civilizácie. Parthenón, ikonický chrám na Akropole, je jednou z najznámejších stavieb v Aténach a symbolom antického gréckeho umenia a architektúry.

Akropola, výrazné historické návrší, je centrom mesta a ponúka návštevníkom pohľad na množstvo antických pamiatok a pamätníkov vrátane Erechtheionu a chrámu Athény Nike. Atény sú domovom aj Národného archeologického múzea, ktoré hostí veľkú zbierku antických artefaktov.

Okrem svojho historického významu majú Atény aj živý moderný život. Mesto je plné živých trhov, kaviarní, reštaurácií a obchodov, kde môžete ochutnať tradičné grécke jedlá a zároveň si užívať atmosféru mestského života.

Atény sú aj kultúrnym centrom Grécka, kde sa pravidelne koná množstvo festivalov, umelých podujatí a divadelných predstavení. Mesto má vynikajúcu dopravnú sieť, ktorá umožňuje jednoduchý prístup k rôznym častiam mesta a k okolitým oblastiam.

Celkovo sú Atény miestom, kde sa spája bohatá histórie s dynamickým súčasným mestským životom, čím ponúkajú návštevníkom jedinečný pohľad na grécku kultúru a dedičstvo.

Atény