Otváracie hodiny

nonstop

Infolinka

+36 1 296 7000

Ammán

Medzinárodné letisko Ferenca Liszta Budapešť je najväčšie a najvýznamnejšie letisko v Maďarsku. Leží na okraji mesta Budapešť.

Popis destinácie

Ammán je hlavným mestom Jordánska a jeho najväčším mestom. S bohatou históriou, kultúrnym dedičstvom a modernou atmosférou je Ammán dôležitým hospodárskym, politickým a kultúrnym centrom krajiny. Tu sú niektoré charakteristiky mesta Ammán:

  1. Historické pamiatky: Ammán je domovom rôznych historických pamiatok vrátane Rímskeho divadla, Katedrály sv. Juraja a pevnosti Qasr al-Abd.
  2. Staré Mesto: Časť mesta známa ako „Balad“ alebo Staré Mesto je fascinujúcou oblasťou s úzkymi uličkami, trhmi a tradičnými obchodmi. Tu nájdete aj významné miesta, ako napríklad Via Sacra a krásnu mešitu King Abdullah I.
  3. Citadela: Nachádza sa na kopci v centre mesta, Citadela (Jabal al-Qal’a) poskytuje panoramatický výhľad na Ammán. Je to miesto s historickými artefaktmi, ako napríklad chrám Hercules, Veža Umayyad a palác Umayyad.
  4. Moderná Architektúra: Ammán je tiež známy svojou modernou architektúrou, vrátane výrazných budov a komplexov. Jedným z významných príkladov je Royal Cultural Centre.
  5. Trhy a Kaviarne: Trhy v Ammáne, ako napríklad Suq al-Sukkar (Cukorový trh), sú farebné a pulzujúce miesta. Mesto ponúka aj široký výber kaviarní a reštaurácií, kde si návštevníci môžu vychutnať tradičné jedlá.
  6. Hospodárske a Kultúrne Centrum: Ammán je hospodárskym a kultúrnym centrom Jordánska, s modernými kanceláriami, obchodnými centrami a kultúrnymi podujatiami.

Ammán je živé a dynamické mesto, ktoré kombinuje historické klenoty s modernou životnou štýlov, ponúkajúc návštevníkom pestrý zážitok.

Ammán