Otváracie hodiny

nonstop

Infolinka

+36 1 296 7000

Alicante

Medzinárodné letisko Ferenca Liszta Budapešť je najväčšie a najvýznamnejšie letisko v Maďarsku. Leží na okraji mesta Budapešť.

Popis destinácie

Alicante je prímorské mesto a prístavný úrad v južnej časti Španielska, ležiace na Costa Blanca. Je to krásne mesto s bohatou históriou, čistými plážami, pôsobivou architektúrou a pohodlným stredomorským podnebím.

Hlavnou turistickou atrakciou v Alicante je hrad Santa Bárbara, ktorý sa nachádza na kopci Benacantil a ponúka nádherný výhľad na mesto a pobrežie Stredozemného mora. Hrad má bohatú históriu a poskytuje turistom pohľad na vývoj mesta cez rôzne obdobia.

Alicante je tiež známe svojimi plážami, najznámejšou z nich je Pláž Postiguet, ktorá leží priamo pri centre mesta. Táto piesočnatá pláž je obľúbeným miestom na opaľovanie, kúpanie a relaxáciu.

Explanada de España, námestie obložené farebnými mozaikami, je ďalšou ikonickou časťou mesta. Nachádza sa pri pobreží a je obľúbeným miestom na prechádzky, nákupy a ochutnávanie miestnych špecialít.

Alicante je tiež známe svojou tradičnou španielskou kuchyňou, pričom v meste nájdete mnoho reštaurácií, kde si môžete vychutnať čerstvé ryby, tapas a miestne vína.

Okrem toho je Alicante centrom kultúry a umenia s múzeami, divadlami a inými kultúrnymi inštitúciami. Mesto má živú atmosféru, najmä počas letných mesiacov, keď sa konajú rôzne festivaly a podujatia.

Celkovo je Alicante príjemným miestom, kde sa spája bohatá história, prírodná krása a moderný španielsky život.

Alicante