Otváracie hodiny

nonstop

Infolinka

+36 1 296 7000

Doprava na letisko

Medzinárodné letisko Ferenca Liszta Budapešť je najväčšie a najvýznamnejšie letisko v Maďarsku. Leží na okraji mesta Budapešť.

Letisko Ferenc Liszt v Budapešti, po letisku vo Viedni, predstavuje tretie najbližšie medzinárodné letisko. V priebehu roka 2019 sa tu odbavilo viac než 16 miliónov cestujúcich a uskutočnilo sa viac ako 122 000 letov.

Toto letisko poskytuje prístup k rozsiahlej sieti destinácií prostredníctvom 49 leteckých spoločností, ktoré ponúkajú spojenia do 153 letísk v 135 mestách rozmiestnených v 49 krajinách po celom svete. V roku 2019 bol Londýn najpopulárnejšou destináciou medzi cestujúcimi z Budapešti, keďže každý deviaty pasažier smeroval práve tam. Navyše, v predchádzajúcom roku pribudlo 33 nových liniek vrátane letov do exotických destinácií ako Šanghaj, Soul a Sanya.

Centrálnym bodom letiska je SkyCourt, ktorý spojuje dve hlavné časti Terminálu 2 – 2A a 2B. Tento moderný priestor ponúka cestujúcim pohodlie v podobe obchodov a reštaurácií. Napriek zvýšenému počtu letov a pasažierov letisko dokáže udržať priemerný čas odbavenia na kontrolách na približne 15 minút.

Letisko je rozdelené do niekoľkých hlavných častí: Terminál 1 slúži pre chartrové a súkromné lety, zatiaľ čo Terminál 2A je určený pre lety v rámci Schengenského priestoru. Novo pridaná časť Pier 1 k tomuto terminálu ponúka ďalších 8 vstupných brán a umožňuje priame nastupovanie na palubu lietadla. Terminál 2B je vyhradený pre medzinárodné lety mimo Schengenského priestoru.

Za zmienku stojí aj to, že na letisku je dostupné bezplatné WiFi pripojenie po dobu dvoch hodín v oboch termináloch aj v centrálnom priestore SkyCourt, pričom prístup k sieti je možný po zadaniu e-mailovej adresy.

Pre tých, ktorí majú záujem o aktuálne odlety a prílety, letisko poskytuje tieto informácie na svojej oficiálnej webovej stránke. Medzi letecké spoločnosti operujúce na tomto letisku patrí Air France, Alitalia, American Airlines, austrálske aerolínie, British Airways, EasyJet, Emirates, Lufthansa, Ryanair, Wizz Air a ďalšie, s kompletným zoznamom dostupným na webovej stránke letiska.

Adresou a hlavným kontaktným bodom pre letisko je Budapest Airport, situovaný na adrese 1185 Budapešť, s centrom zákazníckeho servisu a parkovacím centrom, kde sú k dispozícii ďalšie informácie a služby pre cestujúcich.

Pre tých, ktorí sa chystajú na letisko autom, autobusom alebo vlakom, letisko poskytuje detailné informácie o dostupných dopravných možnostiach, vrátane priamych autobusových a vlakových spojení zo Slovenska, ako aj viacerých parkovacích možností pre rôzne potreby cestujúcich.

Zdielať

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Najnovšie príspevky

test