Otváracie hodiny

nonstop

Infolinka

+36 1 296 7000

Bergamo

Medzinárodné letisko Ferenca Liszta Budapešť je najväčšie a najvýznamnejšie letisko v Maďarsku. Leží na okraji mesta Budapešť.

Popis destinácie

Bergamo je krásne historické mesto v severnéj časti Talianska, nachádzajúce sa v regióne Lombardia. Rozdeľuje sa na dve časti: staré mesto (Città Alta) a nové mesto (Città Bassa). Tu sú niektoré charakteristiky Bergama:

  1. Città Alta (Staré Mesto): Città Alta je opevnené historické centrum Bergama, ktoré je bohaté na pamiatky, úzke uličky a námestia. Dominuje mu námestie Piazza Vecchia s kamennou vežou Campanone a Faraone. Staré mesto je tiež domovom pre nádhernú katedrálu sv. Alexandra a múzeum Accademia Carrara.
  2. La Rocca: Toto je pevnosť, ktorá poskytuje úžasný výhľad na celé mesto Bergamo a jeho okolie. Je to skvelé miesto na prechádzku a obdivovanie panorámy.
  3. Città Bassa (Nové Mesto): Città Bassa, alebo nové mesto, je moderná časť Bergama, ktorá ponúka obchody, reštaurácie, parky a živý mestský život. Námestie Piazza Pontida je centrálnym bodom tejto časti mesta.
  4. Teatro Donizetti: Toto divadlo je pomenované po slávnom hudobnom skladateľovi Gaetanovi Donizettimu, ktorý pochádzal z Bergama. Je to jedno z najdôležitejších divadiel v regióne.
  5. Gastronómia: Bergamo je známe svojou lahodnou kuchyňou. Typické jedlá zahŕňajú casoncelli (domáce cestoviny plnené mäsom), polenta, rôzne druhy syrov, ako napríklad taleggio, a dezerty ako tiramisu.
  6. Transport: Mesto má vlastné letisko Orio al Serio, ktoré slúži ako dôležitý letiskový uzol pre nízkonákladové letecké spoločnosti, čo robí Bergamo prístupným cieľom pre turistov.

Bergamo je prekrásne mesto, ktoré spája historický charakter s moderným životom. Jeho jedinečná atmosféra a architektúra pritahujú turistov, ktorí si želajú objavovať poklady talianskeho dedičstva.

Bergamo