Otváracie hodiny

nonstop

Infolinka

+36 1 296 7000

Berlín

Medzinárodné letisko Ferenca Liszta Budapešť je najväčšie a najvýznamnejšie letisko v Maďarsku. Leží na okraji mesta Budapešť.

Popis destinácie

Berlín, hlavné mesto Nemecka, je jedným z najdôležitejších a najdynamickejších miest v Európe. Svojou bohatou históriou, kultúrou a moderným duchom láka návštevníkov z celého sveta. Tu sú niektoré charakteristiky Berlína:

  1. Historické pamiatky: Berlín je plný historických pamiatok, vrátane Brandenburských brán, Berlínskeho múzea, pamätníka Holokaustu a zachovalých úsekov Berlínskeho múru.
  2. Kultúra a umenie: Mesto je centrom kultúrneho bohatstva s viac než 170 múzeami, divadlami a galériami. Ostrov muzeí (Museumsinsel) je UNESCO svetovým dedičstvom a ponúka bohatú zbierku umenia a histórie.
  3. Živý mestský život: Berlín je známy svojím živým mestským životom, dynamickou hudobnou scénou, hipsterskými štvrťami, ako Kreuzberg, a nekonečným množstvom kaviarní, reštaurácií a obchodov.
  4. Zelené plochy: Mesto disponuje rozsiahlymi parkmi, ako Tiergarten, kde návštevníci môžu oddýchnuť a užívať si prírodu uprostred veľkomesta.
  5. Berlínsky múr: Aj keď väčšina múra bola zbúraná, niektoré jeho časti ostali ako pamätník chvíľam studenej vojny. East Side Gallery, zachovaný úsek múra pokrytý graffiti, je populárnym miestom návštevy.

Berlín je miesto kontrastov, kde sa stretáva histórie s modernosťou a kde každá štvrť má svoju vlastnú atmosféru. To robí z Berlína jednu z najkrajších a najdôležitejších európskych metropol v súčasnosti.

Berlín