Otváracie hodiny

nonstop

Infolinka

+36 1 296 7000

Valencia

Medzinárodné letisko Ferenca Liszta Budapešť je najväčšie a najvýznamnejšie letisko v Maďarsku. Leží na okraji mesta Budapešť.

Popis destinácie

Valencia je tretie najväčšie mesto Španielska, nachádzajúce sa na východnom pobreží krajiny, pri Sredozemnom mori. Mesto je známe svojou bohatou históriou, kultúrou, vynikajúcou kuchyňou a modernými architektonickými skvostami. Svojou kombináciou tradičného a moderného prístupu pritahuje návštevníkov z celého sveta.

Jednou z najznámejších atrakcií Valencie je Mesto umien a vied (Ciudad de las Artes y las Ciencias). Tento futuristický komplex navrhol architekt Santiago Calatrava a obsahuje múzeá, konferenčné centrum, planetárium a L’Umbracle, promenádu so záhradami a rôznymi druhmi rastlín.

Historické centrum mesta, známe ako El Carmen, je plné úzkych uličiek, historických budov a námestí. Katedrála Svätého Jána Krstiteľa (La Seu) je impozantnou katedrálou s mesopotamijskou vežou Miguelete, z ktorej sa naskytujú výhľady na mesto.

Mesto je tiež známe pre svoj veľkolepý park Turia, ktorý sa nachádza v bývalom koryte rieky Turia. Park poskytuje oddychové a rekreačné priestory, cyklotrasy, fontány a rôzne záhrady.

Valencia je známa svojou tradíciou organizovania festivalu Las Fallas, ktorý sa koná každoročne v marci. Tento festival je sprevádzaný masovým pouličným umením, ohňostrojmi, hudbou a farbami.

Valencia je tiež domovom k slávnemu španielskemu pokrmu – paella. Návštevníci by mali vyskúšať miestne jedlá v reštauráciách, kde sa podáva autentická paella, španielske tapasy a čerstvé morské plody.

Celkovo povedané, Valencia je mesto, ktoré spojuje históriu s moderným vplyvom, ponúkajúc návštevníkom fascinujúci pohľad na španielsku kultúru, umenie a životný štýl.

Valencia