Otváracie hodiny

nonstop

Infolinka

+36 1 296 7000

Treviso

Medzinárodné letisko Ferenca Liszta Budapešť je najväčšie a najvýznamnejšie letisko v Maďarsku. Leží na okraji mesta Budapešť.

Popis destinácie

Treviso je malebné mesto v severovýchodnej časti Talianska, v regióne Veneto. Toto mesto je často v tieni svojho slávnejšieho suseda Benátky, ale ponúka vlastné kúzlo a jedinečnú atmosféru. Tu sú niektoré charakteristiky mesta Treviso:

  1. Kanály a Rieky: Podobne ako Benátky, Treviso má svoje kanály, aj keď sú menšie a pokojnejšie. Šarmantné kanály s mostíkmi a zelenými brehmi pridávajú mestu osobitý charakter.
  2. Historické Centrum: Mesto má pekné historické centrum s úzkymi uličkami, námestiami a zachovalými historickými budovami. Námestie Piazza dei Signori je jedným z hlavných námestí, kde sa nachádzajú historické pamiatky ako Palazzo dei Trecento.
  3. Piazza dei Signori: Toto námestie je centrálnym bodom mesta a je obklopené elegantnými budovami, kaviarňami a reštauráciami. Je obľúbeným miestom na oddych a pozorovanie miestneho života.
  4. Vedľajší Kanál a Mlyny: Mesto je známe svojimi vodnými kanálmi a historickými mlynmi, ktoré sú umiestnené pozdĺž rieky Sile. Tieto oblasti ponúkajú príjemné miesto na prechádzky a relaxáciu.
  5. Múzeá a Galérie: Treviso má niekoľko múzeí a galérií, medzi ktorými je najvýznamnejšie Museo Bailo s bohatou zbierkou talianskeho umenia.
  6. Tradičná Kuchyňa: Mesto je tiež známe svojou výbornou kuchyňou, ktorá kombinuje miestne suroviny s tradičnými receptami. Okrem toho je známe svojou kávou a dezertmi.

Treviso je ideálne pre tých, ktorí hľadajú pokojnejšiu alternatívu k Benátkam a zároveň chcú zažiť krásu historického talianskeho mesta. Svojim návštevníkom ponúka pohodlnú atmosféru a autentický kúsok venetského kultúrneho dedičstva.

Treviso