Otváracie hodiny

nonstop

Infolinka

+36 1 296 7000

Thessaloniki

Medzinárodné letisko Ferenca Liszta Budapešť je najväčšie a najvýznamnejšie letisko v Maďarsku. Leží na okraji mesta Budapešť.

Popis destinácie

Solún (Thessaloniki) je druhé najväčšie mesto v Grécku a jedno z najvýznamnejších historických a kultúrnych centier v regióne. Tu sú niektoré charakteristiky mesta Solún:

  1. Historické pamiatky: Solún je plné historických pamiatok, vrátane Rotundy, Bielej veže (White Tower), Triumfálnej archy Galeria a Agiou Dimitriou, jedného z najdôležitejších kresťanských kostolov v Grécku.
  2. Archeologické múzeá: Mesto ponúka niekoľko archeologických múzeí, medzi ktorými je najvýznamnejšie Archeologické múzeum Solúnu, kde sú vystavené artefakty z obdobia antiky a rímskej doby.
  3. Kultúrna scéna: Solún je centrom kultúry a umenia, s mnohými divadlami, galériami a festivalmi. Každý rok sa koná medzinárodný filmový festival a mesto má bohatú hudobnú scénu.
  4. Modré vlaky a námestia: Modré vlaky (Ladadika) sú častým miestom nočného života s množstvom reštaurácií, barov a klubov. Aristotelous Square je hlavným námestím mesta, kde sa konajú podujatia, festivaly a kultúrne akcie.
  5. Trhy a gastronómia: Mesto má bohatú tradičnú grécku kuchyňu. Trh Kapani je známy svojou čerstvou zeleninou, ovocím, rybami a miestnymi pochúťkami. Návštevníci si môžu vychutnať grécke špeciality v mnohých reštauráciách a tavernách.

Solún je fascinujúce mesto so spojením histórie, kultúry a života. Jeho bohatá kultúrna dedičina a príjemná atmosféra ho robia významným cieľom pre turistov a cestovateľov.

Thessaloniki