Otváracie hodiny

nonstop

Infolinka

+36 1 296 7000

Tel Aviv

Medzinárodné letisko Ferenca Liszta Budapešť je najväčšie a najvýznamnejšie letisko v Maďarsku. Leží na okraji mesta Budapešť.

Popis destinácie

Tel Aviv je moderné mesto na pobreží Stredozemného mora, ležiace v Izraeli. Je to najväčšie mesto v krajine a ekonomické, kultúrne a technologické centrum. Tel Aviv je známy svojou kosmopolitnou atmosférou, plážami, umením, architektúrou a dynamickým nočným životom.

Jednou z hlavných charakteristík Tel Avivu je jeho pobrežie s dlhými piesočnými plážami, ktoré sú obľúbené medzi obyvateľmi aj turistami. Pláže ponúkajú možnosti pre rôzne vodné športy a sú miestom, kde sa stretávajú ľudia na relax a oddych.

White City, časť Tel Avivu, je známa svojou bauhausovskou architektúrou a bola dokonca zaradená na zoznam UNESCO svetového dedičstva. V tomto historickom susedstve nájdete množstvo elegantných budov, ktoré sú príkladom tzv. bauhausovskej architektúry, ktorá je v meste veľmi rozšírená.

Carmel Market (Shuk HaCarmel) je živý trh, kde si návštevníci môžu vychutnať atmosféru miestneho obchodovania, ochutnať tradičné izraelské jedlá a nakupovať rôzne suveníry. Okrem toho je Tel Aviv známy svojou bohatou kultúrnou scénou, múzeami, divadlami a umelcami.

Tel Aviv je tiež obľúbeným miestom pre technologické inovácie, a preto sa mu často hovorí „Silicon Wadi“. Mesto je domovom mnohých technologických spoločností a start-upov, ktoré prispievajú k jeho dynamickému hospodárstvu.

Nočný život v Tel Avive je živý a pestrofarebný. Mesto je plné barov, klubov a reštaurácií, kde si ľudia môžu vychutnať hudbu, tanec a rôzne kultúrne podujatia.

Celkovo je Tel Aviv jedinečné mesto, ktoré kombinuje tradičné a moderné prvky, ponúkajúc návštevníkom pestrý mix kultúry, zábavy a histórie.

Tel Aviv