Otváracie hodiny

nonstop

Infolinka

+36 1 296 7000

Štokholm

Medzinárodné letisko Ferenca Liszta Budapešť je najväčšie a najvýznamnejšie letisko v Maďarsku. Leží na okraji mesta Budapešť.

Popis destinácie

Štokholm, hlavné mesto Švédska, je pôvabné mesto, rozprestierajúce sa na 14 ostrovoch spojených mostami a tunelmi. Leží na východnom pobreží Švédskej kráľovnej na Mälaren, jazere so stovkami malých ostrovčekov. Štokholm je známy svojou architektúrou, prírodnými krásami a progresívnym prístupom k životu.

Historické jadro mesta, Gamla Stan, je malebná časť s úzkymi uličkami, farebnými domčekmi a historickými budovami. V centre Gamla Stan sa nachádza Kráľovský palác, ktorý je domovom švédskeho monarchy a od roku 1754 aj sídlom švédskej kráľovnej.

Štokholm je taktiež mestom múzeí a kultúrneho diania. V muzeu Vasa návštevníci môžu obdivovať dobovú švédsku vojenskú loď, ktorá ztroskotala v roku 1628. Moderné umenie a dizajn môžete objavovať v múzeách ako je Moderna Museet a Fotografiska.

Mesto je známe svojimi zelenými parkami a vodnými cestami. Kungsträdgården, Kráľovská záhrada, je obľúbeným miestom na oddych a šport. Štokholm ponúka aj príležitosti na plavbu loďou po miestnych vodách či návštevu okolitých prírodných oblastí, ako sú arhipelagy v okolí.

Štokholm vytvára atmosféru moderného, ekologického a inkluzívneho mesta. Jeho obyvatelia sa hrdia na svoj progresívny prístup k otázkam životného prostredia, rovnosti a inovácií, čo robí zo Štokholmu jedno z najpríjemnejších a najdostupnejších miest na život a návštevu.

Štokholm