Otváracie hodiny

nonstop

Infolinka

+36 1 296 7000

Skopje

Medzinárodné letisko Ferenca Liszta Budapešť je najväčšie a najvýznamnejšie letisko v Maďarsku. Leží na okraji mesta Budapešť.

Popis destinácie

Skopje je hlavným mestom Severné Makedónie a zároveň jej najväčším mestom. Nachádza sa na rieke Vardar a je významným hospodárskym, kultúrnym a politickým centrom krajiny. Skopje je známe svojou bohatou históriou, ktorá siaha do starovekých čias, a rôznorodou architektúrou, ktorá odráža vplyvy rôznych kultúr.

Historické centrum mesta je plné pamätihodností a zaujímavostí. Krásna Kamenná mostná veža, ktorá premostila rieku Vardar, je jedným z symbolov mesta. V blízkosti mosta sa nachádza Starý bazar s úzkymi uličkami, trhmi a historickými budovami.

Skopje prešlo výraznými zmenami v posledných rokoch, najmä vďaka projektu s názvom „Skopje 2014“, ktorý mal za cieľ posilniť národnú identitu a vizuálne zmeniť tvár mesta. V dôsledku tohto projektu boli postavené nové budovy, sochy a fontány, ktoré vytvárajú moderný a monumentálny dojem.

Mesto je domovom mnohých kultúrnych inštitúcií, múzeí a galérií, ktoré ponúkajú pohľad na históriu a umenie Severnej Makedónie. Okrem toho si môžete vychutnať tradičné jedlá v miestnych reštauráciách a kaviarňach.

Skopje je známe aj svojou živou atmosférou, najmä počas večerných hodín, keď sa mesto prebúdza k nočnému životu. Celkovo je Skopje rozmanitým mestom, ktoré kombinuje historický pôvab s moderným vplyvom a ponúka návštevníkom jedinečný pohľad na kultúru a život Severnej Makedónie.

Skopje