Otváracie hodiny

nonstop

Infolinka

+36 1 296 7000

Rím

Medzinárodné letisko Ferenca Liszta Budapešť je najväčšie a najvýznamnejšie letisko v Maďarsku. Leží na okraji mesta Budapešť.

Popis destinácie

Rím, hlavné mesto Talianska, je jedným z najvýznamnejších a najkrajších historických miest na svete. Jeho bohatá história, umelecké poklady a kultúrne dedičstvo robia z Ríma jedno z najobľúbenejších miest pre turistov. Tu sú niektoré charakteristiky tohto úžasného mesta:

  1. Koloseum: Symbol Ríma a antického Rímskeho impéria, Koloseum je veľký amfiteáter, ktorý slúžil pre gladiátorské hry a verejné podujatia. Jeho impozantná architektúra je jedným z najznámejších symbolov mesta.
  2. Fórum Romanum: Toto historické miesto je srdcom starovekého Ríma. Fórum je komplex antických budov, chrámov a politických štruktúr, ktoré svedčia o bohatstve a moci impéria.
  3. Vatikán a Bazilika sv. Petra: Rím je tiež domovom Vatikánu, nezávislého štátu obklopeného mestom. Bazilika sv. Petra je najväčšou katolíckou bazilikou na svete a je miestom mnohých významných náboženských udalostí.
  4. Sixtínska kaplnka: Nachádza sa v paláci Vatikánu a je známa svojimi freskami od majstra Michelangela, najmä stropným freskom známym ako „Stvorenie Adama“.
  5. Fontány a námestia: Rím je plné námestí a fontán, medzi ktoré patrí Fontána di Trevi, Fontána štyroch riek na námestí Piazza Navona a Barokové námestie Piazza di Spagna so Španielskym schodom.
  6. Tradičná talianska kuchyňa: Rím je tiež známy svojou vynikajúcou kuchyňou, vrátane tradičných jedál ako pizza, pasta, gelato a výborného vína.

Rím je miesto, kde sa stretáva minulosť s prítomnosťou, a jeho jedinečná atmosféra láka milióny návštevníkov ročne. Umožňuje návštevníkom preskúmať kultúrnu a historickú odkaz Talianska v každom kroku.

Rím