Otváracie hodiny

nonstop

Infolinka

+36 1 296 7000

Pisa

Medzinárodné letisko Ferenca Liszta Budapešť je najväčšie a najvýznamnejšie letisko v Maďarsku. Leží na okraji mesta Budapešť.

Popis destinácie

Písa je malebné historické mesto situované v regióne Toskánsko, stredné Taliansko. Mesto získalo svoje meno vďaka slávnej veži, ktorá je jedným z najznámejších talianskych symbolov. Pisa leží na brehu rieky Arno a má bohatú históriu, ktorá siaha až do antických čias.

Centrum mesta je plné úzkych stredovekých uličiek a námestí, kde sa nachádzajú historické budovy, kostoly a tradičné toskánske domy. Na námestí (Piazza dei Miracoli) nájdete nielen slávnu vežu, ale aj Katedrálu Písek, Krstiteľnicu a Cintorín Camposanto.

eža, postavená v 12. storočí, je známa svojim nakloneným sklonom, ktorý vznikol kvôli nestabilnému podložiu. Napriek svojej pôvodnej konštrukčnej chybe sa veža stala ikonou mesta a jednou z najnavštevovanejších turistických atrakcií v Taliansku.

Pisa má tiež bohatú univerzitnú tradíciu. Miestna univerzita, založená v roku 1343, patrí k najstarším v Európe a prispela k intelektuálnemu dedičstvu mesta.

Mesto ponúka návštevníkom nielen historické pamiatky, ale aj atmosféru plnú kultúry, umenia a kulinárskych požitkov. Toskánsko je známe svojou lahodnou kuchyňou a v Pise si môžete vychutnať tradičné talianske jedlá v malebných reštauráciách a kaviarňach.

Celkovo povedané, Pisa je fascinujúcim mestom, ktoré spája bohatú históriu, architektonickú krásu a priateľskú atmosféru, ktorá priťahuje návštevníkov z celého sveta.

Pisa