Otváracie hodiny

nonstop

Infolinka

+36 1 296 7000

Paphos

Medzinárodné letisko Ferenca Liszta Budapešť je najväčšie a najvýznamnejšie letisko v Maďarsku. Leží na okraji mesta Budapešť.

Popis destinácie

Paphos je mesto na západnom pobreží ostrova Cyprus a je známe svojou bohatou históriou, archeologickými náleziskami, krásnym pobrežím a príjemným stredomorským prostredím. Tu sú niektoré charakteristiky tohto miesta:

  1. Archeologické pamiatky: Paphos je domovom mnohých archeologických nálezísk, ktoré sú zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Medzi najvýznamnejšie patrí archeologický park Kato Paphos s mozaikami z rímskej doby, kráľovské hroby a Odeon.
  2. Staré mesto Paphos: Staré mesto s úzkymi uličkami a tradičnou architektúrou je príjemným miestom na prechádzky. Tu nájdete tradičné taverny, kaviarne a obchody so suvenírmi.
  3. Paphosský prístav: Prístav je obľúbeným miestom pre turistov aj miestnych obyvateľov. Je obklopený reštauráciami a kaviarňami s krásnym výhľadom na more.
  4. Krásne pobrežie: Paphos ponúka nádherné pobrežie s krásnymi plážami a čistým Stredozemným morom. Môžete si tu užívať slnečné dni, vodné športy a pokojné večerné prechádzky pozdĺž mora.
  5. Afrodita a Mytologia: Podľa starovekej mytológie bola Paphos miestom narodenia bohyne lásky a krásy Afrodity. Legendy a mýty sú prepojené s rôznymi miestami v okolí, vrátane Afroditinho skalného útesu.

Paphos kombinuje historický odkaz s moderným pohodlím a prírodnou krásou, čo ho robí obľúbeným miestom pre turistov hľadajúcich relaxáciu, kultúru a príjemné prostredie na dovolenke.

Paphos