Otváracie hodiny

nonstop

Infolinka

+36 1 296 7000

Norimberg

Medzinárodné letisko Ferenca Liszta Budapešť je najväčšie a najvýznamnejšie letisko v Maďarsku. Leží na okraji mesta Budapešť.

Popis destinácie

Nuremberg (Nürnberg) je historické mesto v Bavorsku, južné Nemecko. S bohatou históriou, kultúrou a architektúrou sa stalo jedným z najdôležitejších miest v Európe. Mesto bolo značne postihnuté počas druhej svetovej vojny, ale odvtedy bolo obnovené a je teraz významným miestom turistického záujmu.

Jedným z najznámejších miest v Nurembergu je Nuremberský hrad (Nürnberger Burg), impozantný hradný komplex, ktorý dominuje mestskej panoráme. Hrad zahŕňa Kaiserburg (Cisársky palác), Albrecht-Dürer-Haus (dom slávneho maliara Albrechta Dürera) a iné historické stavby. Z hradu sa naskytujú výhľady na mesto.

Historické centrum mesta, známe ako Altstadt, je plné zachovalých stredovekých budov, malebných námestí a trhov. Na námestí Hauptmarkt nájdete Nürnberský Christkindlesmarkt, trh Vianočného trhu, ktorý je jedným z najznámejších v Európe.

Triumfálna cesta (Feldherrnhalle) je dlhá alej lemovaná kašňami a sochami, vedúca k monumentálnej Nuremberskej kurtine (Nürnberger Felsengänge), starobylej podzemnej sieti.

Mesto je tiež známe svojím historickým významom v súvislosti s nacistickým Nemeckom. Kongresový palác (Kongresshalle), ktorý bol plánovaný ako hlavná budova pre stranícke zhromaždenia, je teraz domovom múzea s názvom Nürnberg Trials Memorium, ktoré pripomína procesy s nacistickými zločincami po druhej svetovej vojne.

Nuremberg ponúka tiež bohatú kultúrnu scénu s množstvom múzeí, galérií a divadiel. Svojou atmosférou, históriou a kultúrnym dedičstvom je Nuremberg fascinujúcim destináciou pre návštevníkov.

Norimberg