Otváracie hodiny

nonstop

Infolinka

+36 1 296 7000

Neapol

Medzinárodné letisko Ferenca Liszta Budapešť je najväčšie a najvýznamnejšie letisko v Maďarsku. Leží na okraji mesta Budapešť.

Popis destinácie

Neapol je tretie najväčšie mesto v Taliansku a hlavné mesto regiónu Kampania. Sídlí na západnom pobreží Talianskeho polostrova, pričom jeho krásne polohe na brehu Tyrénskeho mora ho robí jedným z najdôležitejších prístavov v krajine. Neapol má bohatú históriu, ktorá siaha až do staroveku, a je považovaný za jedno z najstarších kontinuálne obývaných miest v Európe.

Historické centrum mesta, známe ako Centro Storico, je plné úzkych uličiek, historických kostolov a palácov. Jedným z významných pamätníkov je Castel dell’Ovo, hrad zasadený na malebnom polostrove Marechiaro, ponúkajúci úchvatné výhľady na more a mesto.

Okrem historických pamätihodností je Neapol známy aj svojou bohatou kultúrnou scénou a vynikajúcou kuchyňou. Mesto je považované za kolísku pizzy, a preto nechýba možnosť ochutnať autentickú neapolskú pizzu v jednej z mnohých tradičných pizzerií.

Neapol je domovom aj pre významné múzeá a galérie, medzi ktoré patrí napríklad Národné archeologické múzeum, ktoré domovuje rozsiahle zbierky z rímskych a gréckych nálezov.

Mesto je živé a pulzujúce, s trhmi, kaviarňami a uličným umením, ktoré prispievajú k autentickej atmosfére. Neapol je teda nielen historickým miestom, ale aj moderným centrom plným života, ktoré zaujme návštevníkov svojím charizmatom a rozmanitosťou.

Neapol