Otváracie hodiny

nonstop

Infolinka

+36 1 296 7000

Miláno

Medzinárodné letisko Ferenca Liszta Budapešť je najväčšie a najvýznamnejšie letisko v Maďarsku. Leží na okraji mesta Budapešť.

Popis destinácie

Miláno je druhé najväčšie mesto v Taliansku a hlavné mesto regiónu Lombardia. Je to moderné a pulzujúce mesto, známe svojou bohatou kultúrnou scénou, módou, futbalom a krásnou architektúrou. Toto mesto má výnimočný vplyv na oblasti ako umenie, obchod a dizajn.

Miláno je považované za globálne centrum módy a dizajnu. Je domovom mnohých najprestížnejších módnych značiek a každoročne sa tu koná Svetový týždeň módy, ktorý privádza do mesta množstvo návrhárov, modeliek a nadšencov módy.

Jednou z najvýraznejších pamiatok v Miláne je gotická katedrála Duomo di Milano. Je to monumentálna stavba so štýlovými detailmi a nádhernými výhľadmi na mesto z jej strechy. Ďalšou významnou atrakciou je Galerie Vittorio Emanuele II, luxusné nákupné centrum so štýlovými obchodmi a reštauráciami.

Miláno sa môže pochváliť aj výnimočnými umelcami a ich dielami. Pinacoteca di Brera je prestížnou umelohistorickou galériou, kde nájdete diela talianskych majstrov ako Caravaggio, Rafael a Tintoretto.

Mesto je známe aj svojím futbalovým dedičstvom, a to vďaka slávnemu futbalovému klubu AC Milan a legendárnemu štadiónu San Siro, ktorý sa delí so susedným klubom Inter Miláno.

Miláno je nielen hospodárskym a kultúrnym centrom, ale aj miestom s bohatým spoločenským životom, ktorý oživuje jeho ulice, parky a kaviarne. Celkovo je to fascinujúce mesto, kde história, umenie a moderný život spolu vytvárajú jedinečnú atmosféru.

Miláno