Otváracie hodiny

nonstop

Infolinka

+36 1 296 7000

Madrid

Medzinárodné letisko Ferenca Liszta Budapešť je najväčšie a najvýznamnejšie letisko v Maďarsku. Leží na okraji mesta Budapešť.

Popis destinácie

Madrid je španielske hlavné mesto a najväčšie mesto krajiny. Nachádza sa v strednej časti Španielska. S viac než 3 miliónmi obyvateľov a rozlohou presahujúcou 600 km² je Madrid jedným z najdôležitejších európskych centier. Jeho poloha na vysokom území dodáva mesto charakteristické klima s teplými letami a miernymi zimami.

Madrid je známy svojou bohatou kultúrnou scénou, históriou a architektúrou. Mesto ponúka nespočetné množstvo múzeí, galérií a historických pamiatok, vrátane slávneho Prada múzea, kde možno obdivovať diela španielskych umelcov ako Goya či Velázquez. Krásne námestie Puerta del Sol je srdcom mesta a miestom, kde sa konajú rôzne podujatia a oslavy.

Madrid je tiež známy svojou živou atmosférou a bohatým nočným životom. Ulice sú plné reštaurácií, barov a klubov, kde môžete ochutnať tradičné španielske jedlá a tance. Španielska kuchyňa, s jej tapas a paellou, je neodmysliteľnou súčasťou zážitku z návštevy Madridu.

Okrem toho je Madrid domovom kráľovskej rodiny Španielska a sídlo mnohých vládnych inštitúcií. Mesto je tiež známe svojimi modernými stavbami, vrátane veží Cuatro Torres Business Area a architektonicky unikátneho Palacio de Cibeles.

Celkovo je Madrid fascinujúcim miestom, kde sa spája bohatá históriá s moderným životom, umením a kultúrou.

Madrid