Otváracie hodiny

nonstop

Infolinka

+36 1 296 7000

Londýn

Medzinárodné letisko Ferenca Liszta Budapešť je najväčšie a najvýznamnejšie letisko v Maďarsku. Leží na okraji mesta Budapešť.

Popis destinácie

Londýn, hlavné mesto Spojeného kráľovstva a Anglicka, je jedno z najvýznamnejších a najdynamickejších miest na svete. Toto historické mesto sa rozkladá na obe strany rieky Temže a ponúka nespočetné množstvo kultúrnych, historických a moderných zážitkov.

Londýn je domovom mnohých významných pamiatok vrátane Tower of London, Buckinghamského paláca, Parlamentu s Big Benom a historického mosta Tower Bridge. Centrum mesta tvorí City of London, finančné srdce metropoly, kde sa miešajú moderné mrakodrapy s historickými stavbami.

V meste nájdete bohaté kultúrne dedičstvo, vrátane svetoznámych múzeí ako British Museum, Tate Modern a National Gallery. Londýn je tiež známy svojou rozmanitou kuchyňou, ktorá odzrkadľuje mnohonárodnostnú povahu mesta. Trhy ako Borough Market a Portobello Road Market ponúkajú lahôdky z celého sveta.

Pre milovníkov zelene je Londýn plný parkov a záhrad, ako Hyde Park, Regent’s Park a Kew Gardens. Východné trendy časti mesta, ako Shoreditch a Brick Lane, sú známe svojou bohémskou atmosférou a moderným umením.

V neposlednom rade je verejná doprava v Londýne dobre vyvinutá, čo umožňuje pohodlné preskúmanie všetkých jeho častí. Celkovo je Londýn považovaný za jedno z najdôležitejších svetových miest a pritahuje návštevníkov svojím mixom histórie, kultúry a neustálej inovácie.

Londýn