Otváracie hodiny

nonstop

Infolinka

+36 1 296 7000

Lisabon

Medzinárodné letisko Ferenca Liszta Budapešť je najväčšie a najvýznamnejšie letisko v Maďarsku. Leží na okraji mesta Budapešť.

Popis destinácie

Lisabon, hlavné mesto Portugalska, je nádherné prímorské mesto, ktoré sa nachádza na ústí rieky Tejo do Atlantického oceánu. Mesto kombinuje bohatú históriu, krásnu architektúru, tradičnú hudbu a príjemnú atmosféru, čo ho robí jedným z najobľúbenejších turistických cieľov v Európe.

Jedným z najvýraznejších symbolov Lisabonu je Belemtorňa, ktorá dominuje na brehu rieky Tejo. Táto výrazná veža je jednou z najlepších príkladov manuelskej architektúry a je zároveň zaradená na zoznam svetového dedičstva UNESCO. V blízkosti Belemtorňe nájdete aj Kostol Svätého Jeronýma a Most 25. apríla, ktorý pripomína slávny zlatý most v San Franciscu.

Lisabon má aj úžasné historické štvrte, vrátane Alfamy, ktorá je labirintom úzkych uličiek, plných farebných domov a tradičných reštaurácií. Staré Mesto je známe svojou atmosférou, historickými pamiatkami a námestiami, kde sa môžete zastaviť na kávu a sledovať život mesta.

Tradičná hudba fado, ktorá vyjadruje portugalskú nostalgiu a citlivosť, je neodmysliteľnou súčasťou kultúry Lisabonu. Mnoho reštaurácií a barov ponúka živé predstavenia fada, čo je skvelý spôsob, ako sa ponořiť do miestnej atmosféry.

Lisabon je tiež známy svojimi četnými vyhliadkovými bodmi, ako je vyhliadkový bod São Jorge, ktorý poskytuje pôsobivý výhľad na mesto, a štvorlístok Eléctrico 28, historický električkový vláčik, ktorý vás prevezie cez najkrajšie časti Lisabonu.

Celkovo vzaté, Lisabon je fascinujúce mesto so svojím vlastným charakterom, kde sa histórie mieša s moderným životom a kde návštevníci môžu objavovať krásu a bohatú kultúru Portugalska.

Lisabon