Otváracie hodiny

nonstop

Infolinka

+36 1 296 7000

Kodaň

Medzinárodné letisko Ferenca Liszta Budapešť je najväčšie a najvýznamnejšie letisko v Maďarsku. Leží na okraji mesta Budapešť.

Popis destinácie

Kodaň, hlavné mesto Dánska, je pôvabné a živé mesto s bohatou históriou, moderným dizajnom a príjemnou atmosférou. Leží na východnom pobreží ostrova Sjælland a je známe svojou krásnou námestím, historickými pamiatkami a progresívnym prístupom k urbanizmu.

Hlavnou turistickou atrakciou v Kodani je Námestie radnice (Rådhuspladsen), kde sa nachádza nádherná radnica s vysokou vežou. V blízkosti je aj farebný trhový dom – Tivoli, jeden z najstarších zábavných parkov na svete, ktorý je obľúbeným miestom nielen pre turistov, ale aj pre miestnych obyvateľov.

Ďalšou známou pamiatkou je Malá morská víla, ikonická socha vytvorená na základe rozprávky Hanse Christiana Andersena. Nachádza sa v parku Langelinie a je jednou z najnavštevovanejších atrakcií v Dánsku.

Kodaň je tiež považovaná za svetové centrum dizajnu a architektúry. Rozsiahla štvrť Nyhavn s farebnými domami, historickými plachetnicami a bohatou ponukou reštaurácií a kaviarní je veľmi obľúbená medzi návštevníkmi. Okrem toho je mesto plné moderných budov a inovatívnych projektov, ktoré prispievajú k jeho progresívnemu a esteticky príťažlivému charakteru.

Kodaň má aj bohatý kultúrny život s mnohými múzeami, galériami a divadelnými predstaveniami. Mesto je známe aj svojou cyklistickou kultúrou, a preto môžete vidieť veľa ľudí, ktorí sa prepravujú na bicykli, čo prispieva k ekologickému a zdravému spôsobu života.

Celkovo je Kodaň zaujímavým spojením historickej elegance a moderného urbanizmu, ktoré ponúka návštevníkom jedinečný pohľad na dánsky spôsob života.

Kodaň