Otváracie hodiny

nonstop

Infolinka

+36 1 296 7000

Catania

Medzinárodné letisko Ferenca Liszta Budapešť je najväčšie a najvýznamnejšie letisko v Maďarsku. Leží na okraji mesta Budapešť.

Popis destinácie

Catania je druhé najväčšie mesto na ostrove Sicília v Taliansku a je známe svojou bohatou históriou, barokovou architektúrou, kultúrnymi pamiatkami a živým mestským životom. Tu sú niektoré charakteristiky mesta Catania:

  1. Baroková architektúra: Mesto Catania je považované za perlu barokovej architektúry. Má mnoho nádherných historických stavieb, vrátane katedrály sv. Agáty, barokových palácov a chrámu sv. Mikuláša.
  2. Mount Etna: Catania leží v blízkosti aktívneho sopky Mount Etna, ktorá je najvyššou a najaktívnejšou sopkou v Európe. Turisti môžu využiť možnosť výletu na túry po svahu sopky alebo sledovať jej činnosť z bezpečnej vzdialenosti.
  3. Pescheria: Trh Pescheria je známy svojou čerstvou rybou, morskými plodmi a ďalšími lokálnymi produktmi. Je to fascinujúce miesto, kde môžete ochutnať tradičné sicílske jedlá.
  4. Teatro Massimo Bellini: Toto divadlo je pojmenované po slávnom sicílskom skladateľovi Vincenzovi Bellinimu. Je to jedno z najväčších divadiel v Taliansku a poskytuje priestor pre operné a hudobné predstavenia.
  5. Živý mestský život: Catania ponúka živý mestský život s množstvom reštaurácií, kaviarní a obchodov. Tradičné festivale, ako je Svatý Agáta, oslavujúce patrónku mesta, tiež pridávajú do atmosféry živosti a radosti.

Catania je kombináciou historického bohatstva, prírodných krás a teplej sicílskej pohostinnosti, čo ju robí zaujímavým cieľom pre turistov hľadajúcich autentický zážitok v Stredozemí.

Catania