Otváracie hodiny

nonstop

Infolinka

+36 1 296 7000

Cagliari

Medzinárodné letisko Ferenca Liszta Budapešť je najväčšie a najvýznamnejšie letisko v Maďarsku. Leží na okraji mesta Budapešť.

Popis destinácie

Cagliari, hlavné mesto ostrova Sardinia, v Stredomorí, pôsobí ako fascinujúca kombinácia bohatej histórie, nádherného pobrežia a výrazného kultúrneho dedičstva. Sardinia samotná je ostrov s vlastným jedinečným charakterom, a Cagliari, s svojou bohatou historickou minulosťou, pridáva osobitý nádych talianskej kultúry.

Mesto sa nachádza na juhu Sardinie a ponúka návštevníkom pestrú škálu zážitkov. Jeho historické jadro, známe ako Castello, sa vyznačuje úzkymi uličkami, opevnenými múrmi a starobylými pamiatkami. Dominuje mu hrad, ktorý ponúka panoramatické výhľady na okolité okolité prostredie a Sardinské pobrežie.

Cagliari tiež očarí návštevníkov svojimi plážami a nádherným pobrežím. Pláž Poetto je jednou z najdlhších pláží na ostrove a ponúka ideálne miesto na oddych a relaxáciu pri Stredozemnom mori.

Kultúrna scéna mesta je pestrá, a návštevníci tu môžu objavovať múzeá, galérie a históriou prepojené miesta. Miestne trhy a reštaurácie ponúkajú príležitosť ochutnať autentickú sardínsku kuchyňu, ktorá je známa svojimi čerstvými surovinami a jedinečnými chuťami.

Cagliari vytvára atmosféru, kde sa stretáva minulosť s prítomnosťou a kde môžete zažiť pôvabnú sardínsku kultúru a pohodlný život pri mori.

Cagliari