Otváracie hodiny

nonstop

Infolinka

+36 1 296 7000

Bologna

Medzinárodné letisko Ferenca Liszta Budapešť je najväčšie a najvýznamnejšie letisko v Maďarsku. Leží na okraji mesta Budapešť.

Popis destinácie

Bologna je mesto v severnom Taliansku, hlavné mesto provincie Emilia-Romagna. Je to historické mesto s bohatou kultúrnou dedinou, starými univerzitami a výnimočnou kuchyňou. Bologna je tiež známa svojimi portikami, ktoré sú dlhé radové arkády, ktoré poskytujú tieň a ochranu pred dažďom.

Jedným z najvýznamnejších symbolov mesta je Veža Asinelli, ktorá je s výškou viac ako 97 metrov jednou z najvyšších stredovekých veží v Taliansku. Vedľa nej sa nachádza ďalšia veža, Garisenda. Obe veže boli postavené v 12. storočí.

Historické centrum Bologny, známe ako Centro Storico, je plné malebných uličiek, námestí a historických pamiatok. Na Piazza Maggiore, hlavné námestie mesta, nájdete Baziliku svätého Petra, paláce Accursio a podzemnú pevnosť Palazzo del Podestà.

Univerzita v Bologni je jednou z najstarších na svete, založená v roku 1088, a mesto je považované za významné centrum vzdelávania a kultúry. Archiginnasio, historická budova univerzity, je miestom, kde sa nachádza slávna Anatomická divadelná sála.

Bologna je tiež známa svojou kulinárskou tradíciou. Mesto je domovom talianskych pochutín ako je tortellini, ragú (bolognese) a mortadella. Tradičné trhy a reštaurácie v meste ponúkajú príležitosť ochutnať autentické jedlá a miestne lahôdky.

Celkovo je Bologna mestom, kde sa spája bohatá histórie, kultúra a gastronómia, čo robí z tohto talianskeho mesta príjemné miesto na návštevu.

Bologna