Otváracie hodiny

nonstop

Infolinka

+36 1 296 7000

Tirgu Mures

Medzinárodné letisko Ferenca Liszta Budapešť je najväčšie a najvýznamnejšie letisko v Maďarsku. Leží na okraji mesta Budapešť.

Popis destinácie

Târgu Mureș je mesto nachádzajúce sa v strednom Rumunsku, v historickej oblasti Sedmihradska. Toto mesto je administratívnym, kultúrnym a hospodárskym centrom regiónu Mureș a je známe svojou pestrou historickou a kultúrnou dedinou.

Jednou z významných pamiatok v Târgu Mureș je Kultúrny palác (Palatul Culturii), ktorý slúži ako múzeum, knižnica a divadlo. Palác predstavuje eklektický štýl a je považovaný za jednu z najkrajších budov v meste. Okolo neho sa nachádza pekný park, kde môžu návštevníci relaxovať.

Historické centrum mesta, známe ako Unirii námestie, je obklopené historickými budovami a obchodmi. Jedným z najvýznamnejších symbolov je Vodný hrad (Cetatea de Apă), ktorý pochádza z 17. storočia a dnes slúži ako múzeum a kultúrne centrum.

V meste sa nachádza aj Divadlo Silvania, ktorého história siaha až do roku 1789, a predstavuje dôležitý kultúrny pilier mesta. Pre milovníkov prírody a oddychu ponúka Mestošký park (Parcul Mureș), ideálny na prechádzky a oddych.

Târgu Mureș má tiež bohatú kultúrnu scénu, ktorá zahŕňa rôzne festivaly, koncerty a umelecké podujatia počas celej roka. Mesto je známe svojou kultúrnou rozmanitosťou, kde sa stretávajú rôzne etnické skupiny, čo prispieva k farebnosti a dynamike mesta.

Celkovo je Târgu Mureș miestom, kde sa prelína histórie s súčasnosťou, ponúkajúc návštevníkom pohľad na bohatú kultúru a život v strednom Rumunsku.

Tirgu Mures