Otváracie hodiny

nonstop

Infolinka

+36 1 296 7000

Tirana

Medzinárodné letisko Ferenca Liszta Budapešť je najväčšie a najvýznamnejšie letisko v Maďarsku. Leží na okraji mesta Budapešť.

Popis destinácie

Tirana je hlavným mestom Albánska a zároveň najväčším mestom tejto balkánskej krajiny. Nachádza sa v strede Albánska a predstavuje politické, ekonomické a kultúrne srdce krajiny. Tirana je mesto s pestrou históriou, ktoré prešlo výrazným vývojom od komunistickej éry k modernému a dynamickému centru.

Jedným z výrazných znakov Tirany je Faro Lëvizës, známy aj ako Piramída, ktorá bola postavená ako múzeum na počesť komunistického vodcu Envera Hodžu. Dnes je táto stavba využívaná pre rôzne podujatia a kultúrne aktivity.

Skanderbegova námestie (Sheshi Skënderbej) je centrálnym priestorom v meste, kde nájdete pamätník Skanderbega, národného hrdinu Albánska. Okolie námestia je obklopené kaviarňami, reštauráciami a obchodmi, čo vytvára živú atmosféru.

Tirana ponúka aj rôzne múzeá, medzi ktorými je napríklad Národné histórie múzeum a múzeum umenia Muzeu Kombëtar i Artit (Muzeum Národného umenia). Tieto inštitúcie poskytujú návštevníkom pohľad na históriu a kultúru Albánska.

Mesto sa vyznačuje rôznorodým architektonickým štýlom, od historických budov po moderné stavby. Tirana ponúka aj rozmanitú kuchyňu, kde môžete ochutnať tradičné albánske jedlá.

V posledných rokoch prešla Tirana výrazným zmenám a modernizáciou, s dôrazom na obnovu verejných priestranstiev, zeleň a umenie v meste. Týmto spôsobom sa stáva atraktívnym destináciou pre návštevníkov, ktorí hľadajú kombináciu histórie, kultúry a urbanizmu.

Tirana