Otváracie hodiny

nonstop

Infolinka

+36 1 296 7000

Podgorica

Medzinárodné letisko Ferenca Liszta Budapešť je najväčšie a najvýznamnejšie letisko v Maďarsku. Leží na okraji mesta Budapešť.

Popis destinácie

Podgorica je hlavným mestom Čiernej Hory, ktorá sa nachádza na juhu Balkánskeho polostrova. Mesto je kultúrne a administratívne centrum krajiny a jeho poloha ho robí dôležitým dopravným uzlom. Podgorica si v minulosti prešla rôznymi menami a vývojom, čo je odrazom pohnutého dejinného pozadia oblasti.

Mesto nie je veľké v porovnaní s inými európskymi metropolami, ale ponúka svojim obyvateľom a návštevníkom niekoľko zaujímavostí. Staré Mesto, známe aj ako Stara Varoš, predstavuje historické jadro Podgorice s úzkymi uličkami, trhmi a niektorými zachovalými historickými budovami.

Jedným z výrazných symbolov mesta je Most na rieke Morača, moderný most, ktorý premostuje rovnomennú rieku a ponúka výhľady na okolie. Katedrála Svätého Jána Krstiteľa je dominantou mesta a jednou z najväčších pravoslávnych katedrál v tejto oblasti.

V súčasnosti sa Podgorica snaží rozvíjať svoju infraštruktúru a modernizovať verejné priestory. Námestie nezávislosti (Trg Nezavisnosti) je centrálnym priestorom mesta, obklopeným kaviarňami, reštauráciami a obchodmi, kde sa konajú rôzne podujatia.

Vzhľadom na svoju geografickú polohu v blízkosti horských masívov a jazera Skadarské jazero, Podgorica ponúka aj príležitosti na príjemné výlety do prírody.

Podgorica, napriek svojej malej veľkosti, si uchováva svoju autentickú atmosféru a ponúka návštevníkom pohľad na charakter Čiernej Hory, jeho históriu a kultúru.

Podgorica