Otváracie hodiny

nonstop

Infolinka

+36 1 296 7000

Malta

Medzinárodné letisko Ferenca Liszta Budapešť je najväčšie a najvýznamnejšie letisko v Maďarsku. Leží na okraji mesta Budapešť.

Popis destinácie

Malta je ostrovný štát v Stredozemnom mori, známy svojou bohatou históriou, jedinečnou kultúrou a nádherným pobrežím. Tu sú niektoré charakteristiky Malty:

  1. Historické pamiatky: Malta je domovom niekoľkých historických pamiatok, vrátane starovekých megalitických chrámov, ktoré sú staršie ako egyptské pyramidy. Mesto Mdina, nazývané aj „Mesto Tichých“, ponúka atmosféru stredovekého opevneného mesta.
  2. Valletta: Hlavné mesto Malty, Valletta, je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. S pevnosťou St. Angelo, Katedrálou sv. Jána a Palácom veľmocných rytierov je Valletta jedným z najfascinujúcejších historických miest na ostrove.
  3. Modré lagúny a pláže: Malta je obklopená krásnym Stredozemným morom s množstvom zátok, pláží a modrých lagún. Pláž Blue Lagoon na ostrove Comino je známa svojou jasnou modrou vodou.
  4. Jazyk a kultúra: Malťania hovoria malťanštinou a angličtinou, a ich kultúra je ovplyvnená rôznymi kultúrami, vrátane fénických, rímskych, arabských a britských vplyvov.
  5. Festivaly a tradície: Malta má bohatú tradíciu festivalov a podujatí, vrátane Karnevalu v Vallette, ktorý je jedným z najväčších na svete. Okrem toho sú populárne aj tradičné oslavy sviatkov a súťaže ohňostrojov.

Malta je obľúbeným cieľom pre turistov, ktorí hľadajú kombináciu histórie, kultúry, krásneho prostredia a teplého stredomorského podnebia.

Malta