Otváracie hodiny

nonstop

Infolinka

+36 1 296 7000

Goteborg

Medzinárodné letisko Ferenca Liszta Budapešť je najväčšie a najvýznamnejšie letisko v Maďarsku. Leží na okraji mesta Budapešť.

Popis destinácie

Göteborg (Gothenburg) je druhé najväčšie mesto Švédska, nachádzajúce sa na západnom pobreží krajiny. Mesto je známe svojou prístavnou atmosférou, bohatou kultúrnou scénou, a je dôležitým hospodárskym a obchodným centrom.

Hlavnou turistickou atrakciou je Göteborgský archipelág, ktorý tvorí viac než 20 000 ostrovov na pobreží. Turisti si môžu vychutnať krásne výlety loďou po týchto ostrovoch a objavovať prírodu a pokojný život na švédskych ostrovoch.

Centrum mesta, známe ako Avenyn, je hlavnou obchodnou a nákupnou ulicou. Nachádzajú sa tu elegantné obchody, reštaurácie, kaviarne a kultúrne inštitúcie. Liseberg, jeden z najväčších zábavných parkov v Európe, je ďalšou populárnou atrakciou v Göteborgu, najmä pre rodiny a zábavu hľadajúcich návštevníkov.

Umělecké múzeum (Göteborgs Konstmuseum) ponúka bohatú zbierku európskeho umenia, vrátane diel remeselníkov, impresionistov a moderných umelcov. Göteborg je tiež známy pre svoju hudobnú scénu, pričom je domovom Göteborgs Symfoniker (Göteborgský symfonický orchester) a pôsobí tu množstvo hudobných podujatí a festivalov.

Göteborg je významným prístavným mestom, čo prispieva k jeho rozmanitej kultúre a živému hospodárstvu. Mesto je známe svojou otvorenosťou a priateľským prostredím, čo robí z Göteborgu príjemné miesto na návštevu a pobyt.

Goteborg