Otváracie hodiny

nonstop

Infolinka

+36 1 296 7000

Brusel

Medzinárodné letisko Ferenca Liszta Budapešť je najväčšie a najvýznamnejšie letisko v Maďarsku. Leží na okraji mesta Budapešť.

Popis destinácie

Brusel je hlavným mestom Belgicka a zároveň sídlom mnohých dôležitých inštitúcií Európskej únie. Nachádza sa v strede krajiny, v regióne Brusel-Hlavné mesto, a je známy svojou viacjazyčnou a multikultúrnou atmosférou. Brusel je nielen politickým a administratívnym centrom, ale aj mestom s bohatou históriou, kultúrou a kulinárskym dedičstvom.

Grand-Place, alebo Velké náměstí, je jedným z najkrajších historických námestí na svete a je zaradené na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Svojou nádhernou architektúrou a každoročnými podujatiami pritahuje návštevníkov z celého sveta. Na námestí nájdete radnicu, kráľovský palác a rôzne historické domy s bohatou výzdobou.

Atomium je ďalšou výraznou ikonou mesta. Táto stavba v tvare atómovej mriežky bola postavená na svetovej výstave Expo 58 a dodnes je jedným z najznámejších symbolov Bruselu. Ponúka výhľady na mesto a okolie.

Mesto je tiež známe svojou bohatou ponukou múzeí a galérií. Kráľovské múzeum umení (Musées Royaux des Beaux-Arts) hostí rozsiahlu zbierku belgického a európskeho umenia. Ďalšie zaujímavé miesta zahŕňajú Magrittemuseum venovanému surrealistickému maliarovi Renému Magrittovi.

Brusel je tiež považovaný za hlavné mesto belgickej kuchyne. Návštevníci môžu vychutnať slávne belgické čokolády, wafle a piva v jednej z mnohých reštaurácií alebo pivných pivníc.

Celkovo je Brusel mestom, ktoré kombinuje historický pôvab s moderným vplyvom, politickým významom a bohatým kultúrnym dedičstvom.

Brusel