Otváracie hodiny

nonstop

Infolinka

+36 1 296 7000

Billund

Medzinárodné letisko Ferenca Liszta Budapešť je najväčšie a najvýznamnejšie letisko v Maďarsku. Leží na okraji mesta Budapešť.

Popis destinácie

Billund je mesto v Dánsku, ktoré je najviac známe ako sídlo spoločnosti LEGO Group a tiež ako miesto, kde sa nachádza jeden z najznámejších zábavných parkov na svete – Legoland Billund Resort. Tu sú niektoré charakteristiky tohto dánskeho mesta:

  1. Legoland Billund Resort: Legoland je zábavný park postavený okolo kocky LEGO a je populárnym cieľom pre rodiny s deťmi. Ponúka atrakcie, ako sú modely vyrobené z kociek LEGO, horské dráhy, vodné atrakcie a interaktívne zážitky.
  2. LEGO House: LEGO House je multimediálny priestor navrhnutý tak, aby oslavoval svet LEGO. Navštívitelia tu môžu objavovať rôzne stavebnice, vytvárať vlastné LEGO diela a zažívať kreatívne aktivity.
  3. Billund Airport: Mesto je domovom medzinárodného letiska, ktoré je dôležitým uzlom pre regionálne a medzinárodné lety. To uľahčuje príchod turistov a návštevníkov z rôznych častí sveta.
  4. Lego Idea House: Ďalšou atrakciou v Billunde je Lego Idea House, ktorá predstavuje históriu a vývoj LEGO. Návštevníci tu môžu vidieť vzácne a historické modely LEGO.
  5. Centrum mesta: Mesto samo osebe je pokojné a má svoje reštaurácie, obchody a kaviarne. Aj keď sa hlavný záujem o turistov súvisí s LEGO, mesto ponúka aj príjemné mestské prostredie.
  6. Dánske dedičstvo: Billund a okolité oblasti odzrkadľujú dánske dedičstvo a životný štýl. Návštevníci tu môžu spoznať dánsku kultúru a pohostinnosť.

Billund je unikátne miesto, ktoré sa stalo svetovým centrom pre milovníkov LEGO a rodiny, ktoré si chcú užiť zábavu a kreativitu vytvorenú touto ikonickou hračkou.

 

Billund